Народна банка Србије одржала радионицу „Мој буџет и ја“

Запослени из Народне банке Србије Игор Радишић и Снежана Цвијетић одржали су радионице за средњошколце 25. маја 2016. године у Народној библиотеци „Стеван Сремац“  у Нишу. Циљ радионице је да се развија финансијска култура код младих и да се укаже на чињеницу да новац не постоји само да би се трошио, већ да може да се штеди, улаже и донира.

Учесници радионице су се упознали са основним финансијским појмовима и помоћу игре са ковертама креирали породични буџет за период од месец дана, симулирајући десет различитих породичних ситуација. Савладавајући појмове трошења, задуживања и штедње, научили су како да разумно управљају својим новцем и планирају буџет.
Радионице су прилагођене средњошколском узрасту, а спровели су их запослени из Одсека за изложбе и едукацију Народне банке Србије.